Баскетболистките на Берое не успяха да изненадат Хасково заради умората

Баскетбокисткитр на Берое загубиха домакинството си от Хасково 78:95 в среща от държавното първенство по баскетбол за жени. Мачът се игра пред празни трибуни в Стара Загора заради наказание на домакините
Това беше втори двубой за 24 часа, след снощното гостуване на Нефтохимик в Бургас за старозагорските баскетболистки и умората определено си каза думата. Малко преди това в неделя пък тимът на Таня Гатева игра финал в Адриатическата лига, но не успя да спечели първи трофей от 25 години насам.

Срещата започна равностойно и в 4 – та минута резултатът бе 12:12, но след това хасковлийки дръпнаха след като се възползваха от пропуските под коша на домакините.
На почивката Хасково водеше с 51:33 и до голяма степен предреши изхода на мача.
През второто полувреме разликата на моменти стигаше до 25-30 точки за Хасково. В последните минути Берое успя да стопи големия си точков пасив до 17.

За Берое Моник Рийд бе най-полезна и единствена с двуцифрен актив от 29 точки и 15 борби.
Радостина Димитрова от Хасково реализира 29 точки, а Челси Лий отбеляза 22 точки.