Баскетболистките на Берое на финал в Адриатическата лига

Баскетболистките на Берое постигнаха невероятен успех далеч от Стара Загора след като се класираха на финал в Адриатическата лига за жени. Във втория полуфинал заралийки надиграха досегашния шампион и домакин на Файнъл 4 – Будучност с драматичното 66:64. През цялото време мачът бе много напрегнат и вълнуващ и неговия изход бе решен буквално в последната минута.
Утре от 18, 00 часа момичетата на треньора Таня Гатева играят финала срещу словенския Атлете (Целе).
Домакините от Будучност започнаха срещата по мотивирано и дръпнаха с 8 точки преднина.

Разликата в тяхна полза стигна но 11 точки в началото на втората четвърт. Но в следвващите минути старозагорските баскетболистки успяха да обърнат резултата в смвоя полза след като вкараха 16 точки.
На почивката Будучност имаше аванс от 3 точки, а през третата част продължиха да подържат минимална преднина в резултата.
В началото на последната четвърт Мария Желязкова наниза две поредни тройки и това даде стимул на съотборничките й. До края на срещата напрежението си каза думата и двата отбора направиха серия грешни стрелби, но Берое водеше с 4 точки разлика и до края не допусна изненада.

Моник Рийд направи дабъл-дабъл за Берое след като реализира 22 точки и 11 борби. Милена Томова вкара 14 точки, а Стефка Митева добави 8 точки.За домакините Ирена Матович бе най – резултатна с 21 точки.