Баскетболистките на Берое крачат уверено в Адриатическата лига

Баскетболистките на Берое (Стара Загора) победи като гост словенския Атлете Целе с 67:64 и излезе на първо място в класирането на Адриатическата лига. Старозагорки стигнаха до победата с тройка на Зорница Костова в последната секунда на двубоя.
Моник Рийд отново не игра за старозагорки. Мачът пропусна и неполучилата картотека в Адриатическата лига Сиера Уорън. Мачът започна с 2 точки преднина за момичетата на Таня Гатева след 10 минути игра. На почивката старозагорки поведоха с 6 след 33:27. След третата част разликата за Берое се увеличи на 9 точки. Двубоят бе равностоен до последните секунди като резултатът бе равен 64:64 6 секунди преди края. В последното нападение Зорница Костова вкара тройка със сирената, за да донесе важен успех за старозагорки. С този резултат Берое е с баланс 8:2 и е точка зад Монтана и Атлете. Костова бе най-резултатна за успеха с 15 отбелязани точки. Гергана Иванова е с 12 точки и 5 асистенции, а Келиндра Закъри имаше също 12 точки плюс 10 борби. За домакините Ива Слоншак завърши с 22 точки и 11 борби. В следващия си мач Берое гостува на Хасково 2012 на 12 февруари в мач от държавното първенство.