Баскетболистките на Берое загубиха финала за Купата

Монтана 2003 спечели Купата на България по баскетбол за жени, след като победи Берое (Стара Загора) със 76:65 точки на финала в Перущица.
Президентът на БФБаскетбол Георги Глушков връчи купата на победителките.

Цветомира Шаренкапова отбеляза 26 точки за тима на Стефан Михайлов и получи наградата за най-полезен играч на мача.

Баскетболистките от Монтана спечелиха убедително първата четвърт с 26:13, но на почивката Берое съкрати изоставането си до 37:46.

След подновяването на играта баскетболистките на Татяна Гатева на няколко пъти опитаха да направи обрат, след като намалиха пасива си на 5 точки след кош на Петя Бояджиева 26 секунди преди края на третата част.

В последните 10 минути вицешампионките поддържаха аванса си от около 10 точки, който задържаха до последната сирена.

За победителките Шаренкапова отбеляза 26 точки. С 19 точки се отчете Христина Иванова, Виктория Стойчева добави 11 точки, а с 10 точки приключи Димана Макариева.

За Берое се отличи Теодора Динева с 18 точки. По 14 точки отбелязаха Габриела Костова и Гергана Иванова.

„Не ни достигна опит. Във важните моменти на мача момичетата не успяха да изпълнят тактическите указания, може би от напрежение. Те се сковаха, но когато нямаш опит, няма как и да си смел“, каза пред БНТ треньорът на Берое Татяна Гатева.