Баскетболистките на Берое загубиха гостуването си в Хасково

Хасково 2012 спечели дербито в източния регион на женската А група. Тимът победи Берое Стара Загора като гост с резултат 74-68 и вече има четири победи от четири мача. Старозагорки са втори с актив 3-1. В следващия кръг Хасково посреща Черно море Одесос, а Берое гостува на Рилски спортист.

[ad id=“265520″]

Хасково 2012 поведе в началото и бързо натрупа преднина, за да се стигне до 21-13 след една четвърт игра. Въпреки че в средата на втория период разликата стигна цели 14 точки, силен край на полувремето на гостите доведе до равенство – 41-41. След подновяването на играта домакините отново поведоха и останаха напред и през последния период, за да удържат победата.
За победителките Милена Томова записа дабъл дабъл от 25 точки и 14 борби, 20 точки, 10 борби и 5 асистенции добави Зорница Костова, а с 15 точки се отчете Виолина Кочева. За Берое Теодора Динева регистрира 16 точки и 13 борби, а с 14 и 8 се отчете Гергана Иванова.