Баскетболистките на Берое биха Трешневка 2009 в Загреб в Адриатическа лига

Баскетболистките на Берое-Стара Загора започна с победа участието си в тазгодишното издание на WABA – Адриатическа лига за жени. Изграденият изцяло от млади български момичета отбор надигра в Загреб местния Трешневка 2009 с 69:56 точки в първи мач от група А на надпреварата.

Старозагорският тим взе първата част с 19:11, а до средата на втората вече имаше двуцифрен аванс. На полувремето разликата достигна 16 точки при 40:24 и въпреки опита на домакините за обрат в третата четвърт, момичетата на треньора Таня Гатева проявиха характер и не се пречупиха. Българките преодоляха критичен момент, в който съперникът се доближи на 7 точки и спокойно доиграха остатъка от двубоя, като поддържаха комфортна преднина до финалната сирена.
Теодора Динева завърши с дабъл-дабъл, регистрирайки 24 точки и 10 борби. Виктория Иванова добави 16 точки за успеха, а Габриела Николова вкара 9. Всички 11 състезателки получиха игрово време от треньорския щаб.

За хърватките най-резултатна беше капитанката Карла Еравец с 21 точки.
След седмица беройки ще гостуват на Будучност, който днес разби турския Йакин Догу с 97:33 и затвърди ролята си на фаворит в групата.