Баскетболистките на Берое биха с разлика Рилски спортист

Баскетболистките на Берое разгромиха  у дома Рилски спортист (Самоков) в двубой от първата четворка на женската А група със 75:51.  Виолина Кочева направи своя официален дебют за Берое.

Домакините взеха инициативата от самото начало и след десет минути игра водеха с 28:12. Баскетболистките на Таня Гатева продължиха да увеличават аванса в своя полза и на почивката той достигна 25 точки. През второто полувреме домакините намалиха оборотите, като поддържаха комфортната си преднина и без проблеми спечелиха.

Най-резултатна за успеха бе Петя Бояджиева със 17 точки. Александра Петрова добави 12, а с 10 е Теодора Динева.

За Рилски спортист единствената с двуцифрен точков актив е Радина Живачка, която отбеляза 12.