Баскетболистите на Берое с трета победа в Балканската лига

Берое записа втора победа срещу Академик Бултекс през сезона. Този път старозагорци надделяха с 95:86 като гост в пловдивската зала „Колодрума“ в среща от Балканската лига.

Беройци започнаха в състав: Конър Франкамп, Адонис Файлър, Николай Стоянов, Александър Янев и Далин Бачински. Именно канадският център откри резултата в срещата. Първата част премина под диктовката на невероятния Конър Франкамп, който вкара цели 15 точки, от които 3 тройки, с които помогна на старозагорци да спечелят частта с убедителното 29:17.

През втората част обаче нашите се отпуснаха, пропуските в атака зачестиха, особено от зоната за 3 точки, а играта в защита бе неефективна, което позволи на пловдивчани да отбележат цели 25 точки. Почивката дойде при минимална преднина за Берое – 44:42.

Очевидно указанията на треньорския екип на полувреме даде резултат и играчите в зелено излязоха преобразени след почивката. Играта в отбрана се подобри, но голямата разлика дойде от стрелбата, където отново Конър показа класата си с поредица от тройки. 10 минути преди края Берое поведе със 71:62.

В заключителните минути мачът вървеше кош за кош, което бе добре дошло за Берое.

Най-резултатен в мача очаквано стана Конър Франкамп с 29 точки, Адонис Файлър вкара 19 и направи 9 асистенции, Далин Бачински отбеляза 12 и се пребори за 7 борби под коша. За Академик 23 точки отбеляза Дейшон Найт.

С тази победа Берое е уверено начело с 3 победи от 3 мача, колкото има и албанският Теута Дуръс. В следващия кръг на 21 ноември, сряда, от 19 часа зелено-белите ще играят в София срещу казахстанския Барсъ Атирау.