Баскетболистите на Берое с втора поредна загуба в НБЛ

Берое допусна втора поредна изненадваща загуба в Националната баскетболна лига с 1 точка разлика. Беройци отстъпиха във Варна на местния Черно море Тича с 98:97.

Срещата във варненската зала „Христо Борисов“ започна равностойно. Домакините бяха амбицирани да се докажат пред собствена публика. Първата четвърт завърши при равен резултат – 21:21, като преднината на варненци достигна максимум 5 точки. В следващите 10 минути обаче беройци наложиха волята си на видимо по-класния отбор. Много силно в тези минути, а и като цяло в двубоя, играха тримата варненци в състава на Берое – Сашо Янев, Ники Стоянов и капитанът Тихомир Желев. Нашите демонстрираха страхотна атака и стабилна защита, което им позволи да водят на полувремето с 53:38.

След почивката настъпи един от характерните за отбора на Берое спадове през този сезон. Нашите допуснаха младите си противници да отбележат цели 31 точки в третата част, което намали разликата едва до 4 точки 10 минути преди края – 69:73.

Заключителните епизоди от двубоя бяха много завързани. Играчите на Черно море твърдо „захапаха“ противника и до последно бяха в играта за победата. Минута преди края резултатът бе 93:93, след което след точен фаул домакините дори излязоха напред. Последва бърза размяна на точни попадения и Берое водеше 24 секунди преди сирената с 97:96. 9 секунди преди края обаче домакините поведоха с точка – 98:97, което им донесе и победата.

Георги Боянов изигра много силен мач за домакините, записвайки цели 39 точки и 17 борби. За Берое Сашо Янев направи дабъл-дабъл от 30 точки и 11 борби, Станислав Ваклинов също записа дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби, а капитанът Тихомир Желев отбеляза 19 точки.

След седмица от 18 часа Берое е домакин на Балкан в последен двубой от второто завъртане в първенството. Преди това в сряда от 18:30 часа нашите приемат Академик Пловдив в среща от Балканската лига.