Баскетболистите на Берое разгромиха черногорци в Стара Загора

Баскетболистите на Берое изиграха силен мач срещу черногорския Теодо (Тиват) и го разгромиха  с 94:72 в двубой от група А на  Балканската лига. Това бе шеста победа за старозагорци.

Берое си осигури огромен точков аванс през първото полувреме и още след първата част водеха 31:15. Играчите на Берое останаха концентрирани и през вторите 10 минути и увеличаха аванса си на впечатляващите 26 точки – 63:37.

След почивката  гостите се опитаха да  намалят големият си пасив.

Тимът от Черна гора спечели третата част с минималното 13:12, но разликата остана двуцифрена – 75:50. В последните 10 минути  гостите успяха да смъкнат разликата до 20 точки. Играчите на Берое обаче не допуснаха повече от това и стигнаха до нужния им аванс от повече от 13 точки, който да компенсира поражението с този резултат в Тиват.

Последният двубой на Берое в група А на Балканската лига е след седмица отново у дома. Съперник е тимът на КК Куманово, който е лидер в класирането. Срещата е на 24 януари от 19.00 часа.