Баскетболистите на Берое разгромиха плевенския Спартак

Баскетболистите на Берое записаха  впечатляващата победа над тима Спартак(Плевен) с 110:68 . Срещата от VI-я кръг на НБЛ премина изцяло под диктовката на старозагорци, които в този сблъсък бяха водени от Бойко Миленков поради наказание на старши треньора Любомир Минчев. Най-резултатни за домакините бяха капитанът Тихомир Желев, Конър Франкамп, Дилиан Бачински и националът Александър Янев.

Домакините започнаха срещата със стартова петица от Адонис Файлър, Дилиан Бачински, Николай Стоянов, Александър Янев, Конър Франкамп. След три неупешно атаки първият кош за Берое успя да реализира Николай Стоянов. Резултатът 2:2 в самото начало бе единственото цифрено равенство в днешния двубой. Веднага след това „зелените“ показаха много добра игра в защита и страхотно нападение, което доведе до разлика от 10 точки само за 8 минути. Първата част все пак приключи с кош за гостите и 20:12 за беройци. През втората част предимството отново бе на страната на старозагорци. След няколко бързи коша и две наказателни стрелби на капитана Тихомир Желеве разликата достигна 20 точки. Опитът на треньора на гостите Александър Дяковски да убие устрема на Берое с прекъсвания не даде резултат. Невероятна забивка на Далин Бачински буквално взриви залата. Ефектното изпълнение получи поздравленията на близо 400-те фенове в спортна зала „Стара Загора“. В тези минути завърналият се след контузия Адонис Файлър показа на какво е способен и след пробив и стрелба от тройката направи точковия актив на Берое 45 пункта. Полувремето приключи при резултат 52:28. Във втората четвърт старозагорци окончателно убиха интригата в двубоя, поддържайки разлика от 20+ точки.

Не по-различн бе картината и след почивката. След няколко бързи попадения на Тихомир Желев, Александър Янев и Конър Франкамп „зелените“ оставиха далеч зад себе си своя съперник. В тези мминути старозагорци правеха каквото си поискат с отбора на Спартак. След нова страхотна игра в защита Конър отне и останал напълно сам завърши с ефектна забивка за космическото 80:41 за Берое – две минути преди края на третата част. Тя приключи при 86:47.

Напълно очаквано в последната четвърт Берое продължи с пълната доминация и последователно първо преднината на отбора надмина 40 точки, а за радост на феновете баскетболистите в зелено достигнаха кота 100. В последните две минути играчите на Бойко Миленков свалиха оборотите, което даде възможност на гостите от Плевен да понамалят и без това огромната разлика в резултата. Малко преди края Титков ознаменува доброто си представяне с фантастична тройка.

Финалната сирена дойде при резултат 110:68