Баскетболистите на Берое продължиха с победната си серия в Балканската лига

Берое продължи наказателната акция над противниците си в Балканската лига. Пред вярната си публиката в Общинска спортна зала Стара Загора нашите се наложиха над един от основните си съперници в надпреварата – македонския Блокотехна с 91:81.

Треньорският щаб на Берое имаше куп проблеми преди двубоя с един от основните си съперници за трофея в Балканската лига. Далин Бачински не взе участие поради грипно заболяване, Конър Франкамп пропусна срещата заради мускулен проблем.

Още първите минути на мача показаха, че беройци ги чака труден двубой. В отделни моменти гостите от Блокотехна дори водеха с минимална преднина от две точки, но нашите все пак спечелиха първата четвърт с 25:24. През вторите 10 минути успеваемостта в атака бе същата, но с добра защита домакините минимизираха шансовете за кош на македонския тим. Именно затова и на полувремето резултатът бе 48:39 в наша полза. Негативният момент в последните секунди на полувремето обаче бе проблемът с травма, който получи сърцатият Николай Стоянов. За щастие Ники стисна зъби и продължи участието си в срещата на познатото високо ниво.

След подновяването на играта гостите подобриха стрелбата си, но беройци продължиха на бъдат на познатото ниво в атака. 10 минути преди края нашите водеха със 76:63. В заключителните минути гостите от Република Северна Македония опитаха всячески да намалят разликата, но най-близкото, до което се доближиха, бяха 9 точки изоставане 3 минути преди края. Изненада обаче не последва и Берое се поздрави с победата при 91:81, а публиката изпрати своите любимци с незабравимия рефрен Няма мое, няма твое, светът е Берое!

Най-резултатен за успеха бе неуморимият Николай Стоянов с 18 точки, Тихомир Желев вкара 15, Джеймс Уайт и Станислав Ваклинов записаха по 11, а Сашо Янев направи пореден дабъл-дабъл с 10 точки, 11 борби и 8 асистенции.

С тази победа беройци са безгрешни в Балканската лига с шест победи от шест срещи. В четвъртък отново от 18, 30 часа Берое приема косовския Башкими.