Баскетболистите на Берое победиха Балкан и прекъснаха серията от загуби в първенството

Отборът на Берое (Стара Загора) сложи край на „черната“ си серия от две поредни загуби в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха при домакинството си на Балкан (Ботевград) с 89:80 (17:18; 21:20; 25:22; 25:20) в двубой от XVIII кръг.

Конър Франкамп беше най-резултатен за победителите – 29 точки, Трентън Когинс добави 24 точки, а Тихомир Желев и Станислав Ваклинов завършиха съответно с по 15 и 10 точки.

Венцислав Петков вкара 22 точки за „зелените“, а Павлин Иванов и Микаел Хопкинс завършиха съответно с по 17 и 13 точки.

Когинс вкара първите две точки в двубоя и Берое откри резултата, но след това старозагорци отстъпиха инициативата, а „зелените“ от Ботевград използваха това и малко след средата на частта Балкан водеше с 13:8. Последва нова размяна на ролите, след като домакините се активизираха и до края на периода успяха да стопят изоставането си само до една точка – 17:18, а след пет минути игра във втория период момчетата на Любо Минчев стигнаха до пълен обрат и отвориха преднина от шест точки – 32:26.

В оставащото време до почивката играта вървеше кош за кош, но все пак, гостите от Ботевград бяха една идея по-концентрирани, което им позволи да заличат изоставането си и след 20 минути игра резултатът бе равен – 38:38.

Гонитбата в резултата продължи с пълна сила и през третата четвърт, като двата отбора заложиха основно на стрелбата от далечно разстояние, а баскетболистите на Берое показаха една идея по-точен мерник и заслужено водеха с 63:60 след 30 минути игра.

В първите три минути на последната четвърт старозагорци се развихриха и стигнаха до най-голямата разлика в своя полза до този момент – 73:64 след серия на Когинс и Желев, но отговорът на ботевградчани не закъсня – Хопкинс и Петков бяха безпогрешни и разликата отново бе стопена до само точка – 72:73.

В оставащите минути до края на мача старозагорци използваха много по-добре шансовете си, като този път, освен добра игра в нападение, момчетата на Любомир Минчев демонстрираха отлична организация в защита и това им подсигури крайния успех – 89:80.