Баскетболистите на Берое вече гледат към финала за купата на България

Баскетболистите на Берое направиха голяма крачка към финала на турнира за Купата на България при мъжете, след като спечели с 84:67 (21:14, 25:16, 23:16, 15:21) срещу гостуващия Академик (София) в първи мач от сблъсъка между двата тима.

Момчетата, водени от треньора Любомир Минчев бързо овладяха контрола върху мача и поведоха с 10:2. Те продължиха да доминират и малко преди почивката авансът им достигна 41:22.

В началото на третата четвърт преднината на домакините премина 20 точки при 53:30, а в последната част те дори дръпнаха с 80:53, но отпускане в последните минути позволи на гостите да направят загубата си по-почетна.

Александър Янев беше най-добър за старозагорци с 15 точки и 15 борби. Трентън Когинс добави 15 точки и 8 борби, а с „дабъл-дабъл“ се отличи и Станислав Ваклинов с 11 точки и 10 борби.

Николай Николов и Костадин Лазаров бяха най-добри за Академик с по 15 точки.