Баскетболиските на Берое изиграха силен мач и победиха Цървена звезда

Баскетболистките на Берое продължават силното си представяне и започнаха с категорична победа втората фаза в Адриатическата лига. В общинска спортна зала старозагорки разбиха с 93:75  Цървена звезда (Белград). След този успех Берое е едноличен лидер в класирането с 6 победи и 1 загуба.

Домакините започнаха силно мача подкрепяни мощно от феновете и успяха да поведат с  18:2 точки и това даде насока на двубоя в тяхна полза. До почивката разликата стигна до 20 точки, а в третата част домакините дадоха донякъде инициативата на сръбския отбор и разликата падна до пет точки.

Но в началото на последната четвърта част Берое направи силна серия от 13:2 и до края на срещата не допуснаха изненади и спечелиха мача с 18 точки разлика.

Американката Моник Рийд изигра поредния силен мач за Берое и реализира 28 точки, а Зорница Костова вкара 17 точки.

За Цървена Звезда с 18 точки завърши Александра Катанич, а 14 точки отбеляза съотборничката й Мария Пърлия.