Баскетболният Берое загуби дербито срещу Левски Лукойл

Мъжкият баскетболен отбор на Берое допусна трета загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига. „Зелено-белите“ паднаха при гостуването си на лидера в шампионата Левски Лукойл с 85:76. По този начин беройци вече са четвърти в класирането. Следващата събота от 18 часа Берое приема в Стара Загора отбора на Ямбол.

Треньорът Любо Мнчев заложи в стартовата петица на  Реджър Дауъл, Остин Прайс, Иван Лилов, Антъни Уокър и Станислав Ваклинов, но и останалите баскетболисти се включиха активно в ротацията.

Антъни Уокър откри резултата със забивка в типичния си стил, последван от кош на Остин Прайс. Домакините обаче реагираха с три поредни кoша, след което резултатът вървеше равностойно до средата на частта, когато Лукойл успя да поведе със 7 точки. В последните секунди Трей Моузес фиксира 23:17 след 10 игрови минути.

Преднината на Левски Лукойл продължи да бъде стабилна в началото на втората четвърт, като стигна 9 точки при 32:23. В този момент обаче беройци се вдигнаха и със страхотна стрелба на Остин Прайс и 4 точни изпълнения от фаул на Сашо Янев изравниха след 15 минути игра. Последва нова силна серия, този път за „сините“. До края на полувремето Берое отбеляза едва три пъти, което доведе до рекордна разлика в мача до този момент при 48:37.

След почивката Христо Захариев продължи да бъде най-полезен за домакините в атака, като с точно попадение донесе нова рекордна преднина за своите – 13 точки. Позитивното в тази неприятна ситуация бе, че Берое не позволи на столичния тим да се откъсне. Играта вървеше кош за кош, като две тройки на Остин Прайс и Иван Лилов намалиха изоставането на нашите само на 5 точки – 60:55. Левски Лукойл върна кош чрез Брандън Йънг, но Иван Лилов избухна с нова тройка, приближавайки Берое само на 4 пункта. За съжаление инерцията в играта на старозагорци не бе използвана и след силна серия на Смит Левски Лукойл отново поведе с 11 точки след 30 минути игра.

В заключителните минути гостите нямаха никакъв шанс да се доближат в резултата до своя противник, който дори стигна до цели 17 точки аванс. Беройци все пак направиха загубата си по-почетна накрая – 85:76. Двама играчи на Лукойл записаха дабъл-дабъл. Брандън Йънг реализира 20 точки и хвана 11 борби, а Христо Захариев отбеляза 17 точки и се пребори за 10 топки в подкошието. За Берое Реджър Дауъл завърши с 19 точки, Иван Лилов със 17, от които 4 тройки, Остин Прайс вкара 15 точки, а Сашо Янев 13.