Баскeтболистките на Берое биха Цървена звезда и поведоха класирането в Адриатическата лига

Берое поведе в класирането на Адриатическата баскетболна лига за жени, след като победи със 70:53 (23:12, 16:10, 13:18, 18:13) като домакин сръбския Цървена звезда. За състезателките на Таня Гатева това бе осми успех в девет мач, като той е особено важен, тъй като идва срещу непобедения в първите си седем двубоя отбор на Цървена звезда.

Старозагорки взеха сериозен аванс още след първите 10 минути на срещата, които спечелиха с 23:12, а след 16:10 във втората част Берое се оттегли с преднина от 17 точки на почивката при 39:22.

През вторите 20 минути Берое понамали оборотите, но въпреки това не изпусна контрола над мача и се поздрави с нова победа. Ана Почек реализира 21 точки за Берое, а Бреана Люис добави още 16. За сръбкините най-резултатна бе Мина Джорджевич със 17 точки.