„Барселона“ стана шампион на Испания за 25-и път

„Барселона“ стана шампион на Испания за 25-и път в своята история. В двубой от 35-ия кръг каталунците победиха с 4:2 като гости състава на „Депортиво“ (Ла Коруня), а с три гола се отличи звездата Лионел Меси.

Барса поведе в резултата още в седмата минута чрез Филипе Коутиньо. Той се разписа след пас на Усман Дембеле и удар от около 20 метра.

В 38-ата минута Лионел Меси удвои аванса за гостите на стадион „Риасор“ с шут от въздуха.

Домакините се върнаха в двубоя само две минути след това чрез Лукас Перес.

В 64-ата минута Депортиво изненадващо изравни с попадение на Емре Колак, който беше точен след пас на Селсо Борхес.

Това не попречи на гостите да потърсят нови попадения във вратата, пазена от Рубен Мартинес. В 82-ата минута Меси реализира второто си попадение във вратата на отбора от Ла Коруня след асистенция на Луис Суарес.

Само три минути след това аржентиският национал оформи своя хеттрик и крайното 4:2 в полза на Барселона.

Титлата в Испания е седма през последните десет години в полза на „синьо-червените“. Те имат актив от 86 точки на първото място в Примера дивсион. Ла Коруня се намира в зоната на изпадащите със само 28 спечелени точки три кръга преди края на сезона.

Депортиво – Барселона 2:4
0:1 Филипе Коутиньо (7)
0:2 Лионел Меси (38)
1:2 Лукас Перес (40)
2:2 Емре Колак (64)
2:3 Лионел Меси (82)
2:4 Лионел Меси (85)