Барселона продължава да бие Реал където го хване

Барселона победи Реал Мадрид с 1:0 в Ел Класико от 26-ия кръг на Примера дивисион. Така в рамките само на три дни каталунците превзеха крепостта на „кралете“ за втори път.

Единственият гол в срещата бе дело на Иван Ракитич в 26-ата минута.

Вече осем поредни срещи каталунците нямат загуба в Ел Класико и станаха първият отбор с четири поредни победи на „Бернабеу“ в Ла Лига. За последно Реал спечели на свой терен през 2014 г

В общия баланс между двата тима Барселона вече е начело с 96 победи срещу 95 за Реал.

Гостите започнаха много активно, но първата по-добра голова възможност се откри пред Карим Бензема. Меси пък бе близо до откриване на резултата в 19-ата минута.

В 26-ата Иван Ракитич с прекрасно изпълнение направи 1:0. Хърватският национал получи пас от Сержи Роберто и копна топката над плонжиращия Куртоа.

Попадението стресна домакините, но 18-годишният Винисиус често прекаляваше с индивидуалните действия и губеше топката.

В края на първото полувреме капитанът на Реал Серхио Рамос удари без топка Меси, но съдията Ундиано Майенко не отсъди нищо.

През втората част Винисиус продължи да прави пробиви отляво, но усилията му не се увенчаха с успех, а в 56-ата минута Тер Стеген спаси ефектно удар на младия бразилец.