Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия

Байерн (Мюнхен) спечели за втори пореден и общо за шести път Суперкупата на Германия.

Пред над 81 хиляди зрители на „Сигнал Идуна Парк“ баварците се наложиха над Борусия (Дортмунд) със 7:6 след изпълнение на дузпи. През миналата година Байерн отново победи същия съперник в мача за трофея, но с 2:0.

В редовното време двата тима завършиха наравно 2:2.

Борусия откри резултата в 12-ата минута чрез Кристиан Пулишич. Той се възползва максимално от глупава грешка на Хави Мартинес, след като му отне топката, излезе сам срещу вратаря и с добре насочен изстрел реализира за 1:0.

Само шест минути по-късно обаче баварците изравниха. Йошуа Кимих бе изведен по перфектен начин по дясното крило, след което подаде към Роберт Левандовски, който от няколко метра нямаше как да сбърка – 1:1.

В 71-ата минута „жълто-черните“ отново поведоха. Този път автор на гола стана Пиер-Емерик Обамеянг, който бе получи пас зад защитата от Усман Дембеле.

Две минути преди края Байерн отново изравни, след като Лукаш Пишчек си отбеляза автогол при разбъркване в наказателното поле.

При дузпите Байерн първи пропусна, след като удар на Кимих бе отразен от Роман Бюрки. Последвали пропуски на Себастиан Роде и Марк Бартра от състава на Борусия обаче пратиха трофея в посока Мюнхен.