Байерн Мюнхен спечели пета поредна шампионска титла

Байерн Мюнхен стана шампион на Германия за пети пореден сезон. Баварците разгромиха с 6:0 като гост Волфсбург и узакониха титлата си. Три кръга преди края Байерн има 10 точки аванс и е недостижим на върха от втория Лайпциг, който по-рано днес завърши 0:0 с Инголщад.
След отпадането на баварците в Шампионска лига и Купата на Германия тимът на Карло Анчелоти изкара агресията си върху беззъбия отбор на Волфсбург.
Давид Алаба откри резултата от фаул в 19-а минута, а до почивката Роберт Левандовски вкара два бързи гола, с което има на сметката си 28 през този сезон и е на път да спечели голмайсторския приз в Бундеслигата за трети път.
През втората част Волфсбург окончателно свали гарда и баварците доминираха тотално, отбелязвайки още три гола чрез Ариен Робен, Томас Мюлер и Джошуа Кимих.
Волфсбург доигра мача с 10 души след втори жълт и червен картон на Луис Густаво.