Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели два златни медала на Световната купа

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели два златни медала на Световната купа в Арена Армеец в София.

Великолепните грации в състав Михала Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Христиана Тодорова, водени от Ина Ананиева, буквално „взривиха“ залата със своето изпълнение на пет ленти и закономерно получиха най-високата оценка от 18.550. Нашите гимнастички оставиха зад себе си селекцията на Русия, която бе оценена на 18.300.

Третото място си поделят Беларус и Израел, които получиха равна оценка от 18.150. В челната шестица влизат още Италия и Украйна.

След спиращо дъха съчетание на три чифта бухалки и два обръча, грациите получиха най-високата оценка от съдиите – 18.550 и отново се качиха на върха. Ансамбълът на Беларус впечатли с представянето си и бе оценен на 18.350, а по този начин се окичи и със сребърните медали.

Трети финишираха италианките с резултат 18.300. Златните момичета за последен път излязоха пред българска публика. Както е известно, след края на настоящия сезон те ще прекратят активна спортно-състезателна кариера.