Ансамбълът на България спечели сребро на три топки и две въжета

Ансамбълът на България спечели сребро и на финала на три топки и две въжета Световната купа по художествена гимнастика в зала „Арена Армеец“ в София.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова, Елена Бинева и Лаура Траатс, който вчера взеха титлата в многобоя, получиха 17.300.

На първо място завърши Украйна със 17.850, а трети завърши Беларус с 16.550.

Възпитаничките на Весела Димитрова по-рано днес останаха със сребро и във финала на пет обръча. Те бяха оценени с 17.900 точки, след като получиха максималните 10.000 за трудност, но допуснаха някои неточности при изпълнението и се класираха втори.

Победител и на пет обръча стана Украйна със 18.300, а бронза взе Беларус със 17.400.

Така България спечели общо 10 медала, пет от които златни, на Световната купа в София, която беше последна проверка преди Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща от 19 до 21 май.

В индивидуалните състезания Тасева взе четири титли (многобой, обръч, лента и топка) и едно сребърно отличие (бухалки), а Катрин Тасева прибави сребро в многобоя и бронз на лента.