Алжир е кралят на Африка

Националният отбор на Алжир е шампионът на Африка. „Пустинните лисици“ спечелиха с 1:0 финала срещу Сенегал.

В Кайро безценния гол вкара Багдад Бунеджа още във втората минута.

Двата състава осигуриха напрегнат финал, в който обаче головите положения бяха малко. Победителите завършиха само с един удар към вратата на съперника си, но той се оказа достатъчен, за да спечелят.

През второто полувреме Сенегал създаде няколко положения, които пропусна. В 60-ата минута реферът Алиум Алиум даде дузпа за отбора на Алиу Сисе, но след като изгледа повторение на ситуацията с помощта на ВАР, промени решението си.

Алжир и Сенегал бяха съперници в предварителната група, като отборът на Джамел Белмади се наложи с 1:0. Алжирците победиха не само днешния си противник, но и Кения и Танзания, а в директните елиминации отстраниха последователно Гвинея, Кот д’Ивоар и Нигерия.
Сенегал не допусна грешка след загубата от Алжир. Мане и компания имаха по-лек път до финала, побеждавайки с по 1:0 Уганда, Бенин и Тунис.