Трудна победа за волейболните ни национали в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор на България започна с победа участието си във Волейболната лига на нациите. Играчите на Пламен Константинов се наложиха трудно над Китай с 3:2 (25:18, 18:25, 19:25, 25:17, 15:11) в първи мач от група 2, игран в Нингбо.

Най-резултатен за успеха стана Боян Йорданов със 17 точки, а Розалин Пенчев добави 14. С по 11 завършиха Тодор Скримов и Николай Учиков.

[ad id=“225664″]

За домакините от Китай Чуан Цзян бе над всички със 17 точки.

Българските волейболисти стартираха срещата с убедително 25:18 в откриващия гейм, но в следващите две части домакините подобриха играта си и стигнаха до обрат след 25:18 и 25:19.

[ad id=“263680″]

В четвъртия гейм Константинов пусна в игра Николай Учиков и Светослав Гоцев, а на поста разпределител започна Георги Сеганов. Направените промени дадоха резултат и волейболистите ни стигнаха до успеха след 25:17 и 15:11.

В събота националите ще се изправят срещу САЩ.