Отличен старт за Боряна Калейн и Катрин Тасева на световното първенство в Баку

В столицата на Азербайджан Баку днес стартира 37-то Световно първенство по художествена гимнастика.
За България днес участваха Боряна Калейн и Катрин Тасева , които изиграха своите композиции с обръч.
Боряна Калейн изигра отличен обръч и с оценка от 21.600 т. (13.300 за трудност и 8.300 за изпълнение) е временно на третата позиция както за многобой, така и в квалификациите на обръч.
Катрин Тасева изигра аумно съчетанието си с обръч и въпреки, че допусна някои неточности оценката и от 20.400 т (12.500 за трудност и 7.900 за изпълнение) даде силно начало за България в отборната надпревара. Катрин е временно на 7-ма позиция на уреда, а за многобой е на 14-та. Квоти за Олимпиадата ще получат първите 16 гимнастички от квалификацията за многобоя.
В отборното класиране България е на 4-то място във временното класиране със сбор от 42.000 т, като разликата с отбора на Италия, който е временно трети е 0.250 (Италия има сбор след първия ден 42.250т. Втори след изиграването на един уред от всички гимнастички е отборът на Израел със сбор от 42.500 т, а очаквано води отборът на Русия със сбор от 47.050т.
Припомняме, че миналата година на Световното първенство в София Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн спечелиха сребърен медал в многобоя.