Мирела Демирева спечели сребро в скока на височина от Европейското първенство по лека атлетика

Мирела Демирева спечели сребро в скока на височина от Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Българката завърши на второ място във финала с резултат от 200 сантиметра и така донесе първи медал за страната ни на шампионата на Стария континент.

Олимпийската вицешампионка от Рио 2016 пропусна началната височина от 182 см, а след това скочи от раз 187 и 191. Демирева се справи от втория път със 194, но впоследствие изненадващо пропусна две височини – от 196 и 198 см.

Мирела не успя да преодолее в първите си два опита 200 см, но при третата си възможност летвата бе прескочена и така тя изравни личното си постижение.

Златният медал спечели голямата фаворитка Мария Ласицкене. Тя също остана с 200 сантиметра, но преодолени от втори опит. Рускинята и българката пропуснаха 202 см, а на 204 и двете направиха три грешки.

За радост на домакините бронзовото отличие завоюва германката Мари-Лорънс Юнгфлайш със 196 см, с които се справи от първи опит.