Лудогорец обърна Хофенхайм от 0:1 до 2:1

Лудогорец постигна феноменален обрат като домакин срещу Хофенхайм от 0:1 до 2:1 в среща от група „С“ на турнира Лига Европа.

Вторият в Бундеслигата имаше аванс от един гол след първата част, след като още във втората Павел Кадержабек се разписа от близко разстояние.

Българският шампион обаче успя да се добере до успеха през втората част. Още в началото на вторите 45 минути разградчани изравниха чрез Светослав Дяков, който с топовен изстрел не остави шансове на вратаря на гостите.

В 72-ата „орлите“ направиха обрата пълен след страхотно попадение на Джоди Лукоки, което в крайна сметка донесе успеха за тима на Димитър Димитров-Херо.

С успеха Лудогорец събра 4 точки и заема второто място в групата. Лидер с пълен актив от 6 е Брага. Истанбул Башакшехир е трети с 1 точка, докато Хофенхайм е на дъното с нулев актив.