Локомотив Пловдив потрепера но е в третия кръг на Лига Европа

Локомотив Пловдив се класира за следващия трети квалификационен кръг в Лига Европа по изключително драматичен начин. „Смърфовете“ загубиха с 1:3 от Спартак Търнава в Словакия и след успеха с 2:0 на „Лаута“ преди седмица продължават напред.

Скъпоценният гол на Локо вкара героят от финала за Купата срещу Ботев Ален Ожболт, който се разписа с глава в 74-ата минута след пас на Карагарен. Преди това Спарак бе дръпнал с 3:0 в резултата и не се виждаше как „смърфовете“ щяха да оцелеят. Дангубич откри за Спартак още в 16-ата минута, а Митреа от дузпа (52) и Таварес (71) направиха резултата класически.

Спартак Търнава игра с човек по-малко от 35-ата минута след като бе изгонен Тимотей Захуменски. Той събори отскъсващия се Ален Ожболт. За радост това даде резултат и „смърфовете“ вече гледат към френския Страсбург, който отстрани Макаби Хайфа с общ резултат 4:3, въпреки загубата с 1:2 днес.