Елеонора Драгиева от Берое спечели шампионската титла в скока на височина при жените

Състезателката на СКЛА Берое, Стара Загора Елеонора Драгиева постигна най-големия си успех в своята кариера , след като спечели шампинската титла в скока на височина на държавното пъревнство по лека атлетика за мъже и жени в София.
Елеонора, която наскоро стана първа на турнира „Самарско знаме“ в Стара Загора скача стабилно по време на цялото състезание и за да се окичи със златния медал преодоля височина от 174 см и след това направи три неуспешни опита на 180 см. след като си беше осигурила титлата.
Стела Саранти от Академик-София завърши втора със 171 см, а на трето място се класира представителката на СК Спортико Ива Александрова.