Григор Димитров падна от Вавринка и изхвърча от Топ 70

Григор Димитров напусна турнира от сериите „Мастърс“ в Монреал още в първия кръг след загуба в два сета от Стан Вавринка – 4:6, 4:6 за час и 35 минути.

Поражението има много скъпа цена за българския тенисист, който губи много точки за световната ранглиста, заради участието си на четвъртфинал през миналата година. Димитров ще излезе от топ 70 на ранглистата, като не успява да защити 180-те точки в Монреал.

Засега виртуално Димитров заема 74-о място и губи 20 места.

Той отпада в първи кръг в четвърти от последните пет турнира, в които взе участие. Българинът е и с отрицателен баланс през 2019 г. – 12 победи и 14 поражения. От края на месец май бившият №3 в света има само една победа, като тя дойде през миналата седмица на турнира в Лос Кабос.

Димитров загуби за шести път от Вавринка в 10-ия мач помежду им. Поражението е четвърто поредно след сблъсъците им на „Уимбълдън“ и US Open през 2018 г., както и на „Ролан Гарос“ преди два месеца. На твърди кортове Вавринка е с три победи срещу само една загуба срещу Димитров.