Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира на трева „Куинс Клъб“

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира на трева „Куинс Клъб“ в Лондон с награден фонд 1.98 милиона евро.

Шампионът от 2014 година и поставен под номер 2 в схемата Димитров загуби от бившия номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) с 4:6, 1:6 за 66 минути.

[ad id=“225664″]

Двамата играха без пробиви в първите девет гейма на двубоя, след което Джокович спечели подаването на българина и поведе в резултата.

Във втората част сърбинът доминираше. След 1:1 той взе пет поредни гейма и приключи двубоя с четвъртия си мачбол.

31-годишният Джокович, който е 22-и в света в момента, има 68 титли в кариерата си, с 60 повече от 27-годишния хасковлия

[ad id=“263680″]

Белградчанинът е в серия от пет поредни победи срещу Димитров, като има общо седем успеха в осем мача с хасковлията.

Димитров си осигури 27860 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема петото място.