Волейболистките на Берое с категоричен успех в Казанлък

Волейболистките на Берое победиха с 3:0 (25:27, 12:25, 16:25) при гостуването си Казанлък Волей-Багира във втори кръг от НВЛ за жени.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия волейболен треньор от Казанлък Кръстьо Кръстев.

Двата отбора предложиха много динамично начало на мача, а битката за всяка точка в първия гейм направи двубоят още по-оспорван. Беройки успяха да го приключат, оставяйки домакините на две точки разлика при 25:27. Съставът ни взе инициативата и доминира във втората част, като не остави съмнение кой е лидерът в залата. Втората част приключи при 12:25, а окуражени от надмощието си в мача, момичетата на Петър Дочев взеха и третата част с 16:25, а с това и победата в срещата преди важния домакински двубой за състава ни срещу Марица идния петък.