Волейболистите на Берое с пети пореден успех в Източната група на Висшата лига

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) постигнаха пети пореден успех в Източната група на второто ниво от волейболния шампионат при мъжете – Висшата лига. Воденият от Иван Тасев тим продължава да е водач в класирането, след като се наложи над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (25:16, 25:20, 22:25, 25:22) в двубой от 11-и кръг в зала „Иван Вазов“ в града на липите.
Старозагорци имат в актива си 20 точки (8 успеха, 1 поражение), Раковски е седми с 5 точки (1 победа, 9 загуби).
Домакините бяха убедителни в първите две части, като поведоха лесно. В решителния трети гейм севлиевци взеха инициативата от самото начало и успяха да намалят пасива си. Четвъртата част започна равностойно, като на моменти Берое повеждаше и в крайна сметка се откъсна и спечели мача.