Валенсия изнесе урок на Барселона и спечели Купата на краля

Валенсия е носителят на Купата на краля в Испания за 2019 г., след като победи Барселона с 2:1 във финала в турнира. „Прилепите“ изиграха великолепен мач, в който неутрализираха именития си съперник и не му позволиха да запише дубъл.

Барселона се беше устремил към пета поредна купа, както и към втори пореден дубъл в Испания, но беше надигран от съперника си. Участието беше шесто поредно за каталунците във финалния мач, като от 2014 г. „Барселона“ не пропуска да играе в мача за трофея.

Головете за Валенсия вкараха Кевин Гамейро в 22-ата и Родриго в 33-ата минута. След почивката Лионел Меси също се разписа почетно за Барселона за крайното 1:2.

Отличието е осмо в Купата на краля за Валенсия, като съставът има и девет загубени финала. Тимът не беше печелил трофея от 2008 г., като това беше и последното отличие в историята на клуба.

Финалът се игра пред почти 54 хиляди души на стадион „Бенито Виямарин“ в Севиля.