Ботев (Пловдив) разгроми Верея

Тимът на Ботев (Пловдив) записа категорична победа над гостуващия Верея с 4:0 в мач от 23-ия кръг на родната Първа лига. Домакините не се затрудниха срещу  имащия проблеми във всичко старозагорския тим, който не създаде нищо опасно в целия ход на срещата. Все пак гостите отбелязаха гол в края на второто чрез Денислав Станчев, но съдиите отмениха гола на гостите заради засада.

Иначе Феребори Доре даде аванс на своите в 20-тата минута, а в 41-ата Тодор Неделев удвои. Нови два гола дойдоха за „канарчетата” през втората част, след като Васил Шопов се разписа в 81-ата, а резервата Кристиан Добрев оформи крайния резултат пет по-късно.

По този начин Ботев остава на четвъртото място и вече е с 42 точки, като остави Берое на три зад себе си. Старозагорци обаче са с мач по-малко. Верея продължава да е на дъното в Първа лига, като остава единственият отбор, който няма победа в хода на шампионата досега.