Борусия Дортмунд вдигна суперкупата на Германия

Борусия Дортмунд победи с 2:0 Байерн Мюнхен и спечели Суперкупата на Германия за първи път след 2013 година. „Жълто-черните“ искат да прекратят седемгодишната хегемония на баварците и изпратиха послание към своя противник още в самото начало на сезона.

На стадион „Сигнал Идуна Парк“ испанецът Пако Алкасер се разписа малко след началото на второто полувреме, а англичанинът Джейдън Санчо оформи крайното 2:0 след бърза контра в 69-ата минута на двубоя.

Грандът от Мюнхен, който направи дубъл през миналия сезон, можеше да изравни резултата, но Марвин Хиц спаси удар на Кингсли Комън, а Мануел Аканджи неутрализира опита за добавка на Томас Мюлер.

Защитникът Матс Хумелс пропусна мача срещу бившия си клуб, докато Дортмунд не можеше да разчита на Юлиан Бранд и Торган Азар.

„Червените“ бяха и без Люка Ернандес, Серж Гнабри и Хави Мартинес. Фиете Арп и Бенжамен Павар останаха на резервната скамейка на Байерн, който е печелил Суперкупата на страната рекордните седем пъти.

Борусия Дортмунд извоюва отличието за общо шести път в своята история.