Берое изхвърли Черно море Тича от плейофите в баскетболното първенство

Черно море Тича загуби последното си домакинство от редовния сезон на НБЛ и няма да играе в плейофите на първенството. Варненският тим отстъпи на Берое с 88:105 в мач от предпоследния 26-ия кръг. Загубата е 20 за домакините срещу само три успеха. Победата пък е под №18 за старозагорския тим срещу 5 поражения.

За Черно море Тича за пореден път Георги Боянов завърши с „дабъл-дабъл“ – 36 точки и 15 борби, както и 4 асистенции. Станислав Ваклинов от Берое също завърши с „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 10 борби.

Гостите започнаха ударно мача и поведоха с 5:0 след кош и тройка на Трентън Когинс. В средата на първата част Берое поведе с 8 точки при 17:9. Домакините обаче показаха добра игра и две минути и половина преди края успяха да изравнят при 21:21. След още едно равенство при 25:25 Черно море Тича взе първата част с 27:25. През втората част гостите бяха по-добрият отбор на игрището. Берое се възпозва отлично от грешките в играта на домакините и за около 5 минути вкара 17 срещу само 5 точки и поведе с 10 точки при 42:32. Гостите успяха да натрупат още малко аванс и на полувремето водеха с 16 точки при 55:39. След почивката Черно море Тича показа много по-добра игра и за около 3 минути и половина игра успя да вкара 13 срещу 3 точки за гостите и намалиха пасива си до 6 точки – 52:58. Берое успя да поведе отново с 10 точки и след равностойна игра до края на третата част преди решителната четвърта четвърт водеше с 12 точки – 77:65. Домакините започна отлично и последната част и с тройка на Веселин Георгиев и кош на Георги Боянов отново намалиха изоставането си до 7 точки – 70:77. След около 4 минути игра обаче по-опитният тим на гостите успя отново да поведе с комфортна преднина от 15 точки при 88:73. Силите на домакините не стигнаха за обрат и Берое спечели срещата със 105:88.