Берое затрудни максимално Лудогорец на стадиона под Аязмото

Шампионът Лудогорец Разград постигна нова трудна победа в Първа лига. В двубой от 24-ия кръг „орлите“ победиха минимално с 1:0 като гости срещу Берое.

В първите 25 минути на двубоя головите опасности пред двете врати липсваха, а играта се водеше тредимно в центъра на терена. В 28-ата минута Сисиньо опита да изведе Клаудиу Кешерю на голова позиция в наказателното поле на домакините, но нападателят на Лудогорлец извърши нарушение срещу Камен Хаджиев.

[ad id=“225664″]

Четири минути след това Ренан изби в корнер коварно центриране на Мартин Райнов.

В 37-ата минута марселиньо стреля над вратата на старозагрския отбор.

След почивката играта отново се води в средата на терена. В 51-ата минута Вандерсон не успя да затрудни вратаря Душан Перниш с шута си от малък ъгъл.

В 62-ата минута опасен шут на Карлос Охене излезе в аут.

Десет минути преди края на редовното време Мартин Райнов стреля силно, но над вратата, пазена от Ренан.

[ad id=“236993″]

В ответната атака гостите стигнаха до попадение. Марселиньо беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава се разписа след асистенция на Игор Пластун.

Пет минути след това удар на резервата Върджил Мисиджан се отби в напречната греда на вратата на „зелените“.

След този успех Лудогорец има 60 точки на първо място в класирането, докато Берое остана на четвъртата позиция с 41 точки.