Берое загуби драматично гостуването си на Левски Лукойл в НБЛ

Шампионът Левски Лукойл победи драматично гостуващия Берое (Стара Загора) с 96:94 (30:19, 18:27, 26:19, 22:29) в дербито на 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и осигури първото място в редовния сезон.

Домакините са лидер в класирането с 40 точки, след като постигнаха 19-а победа за сезона, а Берое е на втора позиция с 35.

„Сините“ контролираха събитията на паркета през голяма част от времето, но на няколко пъти мощен щурм от страна на старозагорци направи срещата изключително непредсказуема.

Възпитаниците на Константин Папазов спечелиха убедително първата четвърт с 30:19.

През втория период Левски Лукойл продължи да налага превеса си и увеличи аванса си до 15 точки, но след това гостите подобриха играта си. Така се стигна до 15-а минута, в която след тройка на Конър Франкамп Берое направи обрат – 39:38. Краят на полувремето настъпи при резултат 48:46 за Левски Лукойл.

След подновяването на играта домакините отново стартираха по-добре и със серия от 10:0 успяха да дръпнат с 10 точки. „Сините“ контролираха събитията на терена през значителен период от време в третия период, но 1 минута преди края на частта тимът на Берое се пробуди и успя да се доближи на 4 точки от опонента си. Двете страни изпратиха третата четвърт при резултат 74:65 и оставиха решението за финалните 10 минути.

В началото на последната част „сините“ имаха аванс от 76:65, но играчите на Берое изравниха – 85:85. По-малко от 2 минути преди края гостите едва за втори път в мача успяха да поведат с 1 точка – 90:89. 9.7 секунди преди края настъпи драмата, след като Конър Франкамп беше изпратен на наказателната линия и изравни 94:94. Последва таймаут за домакините, след който Божидар Аврамов отбеляза победния кош. При последвалата атака за Берое Терънс

Дженингс пропусна и победата спечели по инфарктен начин Левски Лукойл.

За победителите Божидар Аврамов завърши с 22 точки и 7 асистенции, а Патрик Рембърт записа 27 точки и 10 асистенции.

За Берое 36 точки (8/9 от тройката) наниза Конър Франкамп, 25 от тях преди почивката. 20 точки добави Трентън Когинс.