Баскетболният Берое падна от турци в контрола

Баскетболистите на Берое записаха първа загуба в контролните срещи преди старта на сезона в Националната баскетболна лига и Балканската лига. След две победи над Черно море Тича и Ямбол „зелено-белите“ отстъпиха на турския Газиантеп със 78:85. Двубоят се игра в зала „Универсиада“.

Гостите, в чийто състав от този сезон играе бившият български национал Деян Иванов, изиграха силно първо полувреме и с ефективна стрелба от зоната за три точки, поведоха убедително в резултата. Старозагорци обаче вдигнаха оборотите след почивката и разликата падна до пет точки. Гостите обаче успяха да задържат аванса си до края и спечелиха първата от двете си проверки, които ще изиграят у нас. Припомняме, че утре Газиантеп ще се изправи и срещу шампиона Лукойл Академик.

Следващите контролни срещи на Берое са в края на седмицата. „Зелено-белите“ ще се включат в турнира за Купата на Пловдив, който ще се проведе в петък и събота в Пловдив.