Баскетболистките на Берое с поредна победа

Берое (Стара Загора) записа лесен успех в гостуването си на Славия в зала “Триадица” с 57:75 (10:24, 18:22, 7:19, 22:10) в среща от 9-ия кръг на Първа четворка в женската А група.
Още в началото на двубоя Берое показа, че ще гони бърза развръзка на събитията и само след 6 минути поведе с 13 точки разлика – 4:17, а в края на периода резултатът сочеше 10:24 за старозагорки.

Момичетата на Таня Гатева продължиха да увеличават аванса си, като на полувремето разликата стана 18 точки, а серия от 12:2 в началото на третата четвърт изпари интригата в мача – 30:58 за гостенките с 5:58 на таблото. В последната част на двубоя старозагорки се отпуснаха и позволиха на Славия да стопи част от дефицита си за крайното 57:75.

Жаклин Златанова се разписа с 15 точки за Берое. Радослава Бъчварова добави 14 точки, а Карина Константинова и Виолина Кочева допълниха с по 11. За Славия Ивана Николова вкара 22 точки, а Александра Петрова завърши с 18.