Баскетболистките на Берое приключиха участието си в „Еврокъп“

Берое Стара Загора приключи със загуба участието си в група „Е“ на европейския клубен турнир по баскетбол за жени „Еврокъп“. Възпитаничките на Татяна Гатева отстъпиха като гост на Боташ (Турция) със 79:90 точки и завършват на трето място в класирането в групата.

Само първите два отбора продължават напред в турнира – Чукурова (Турция) и Боташ. Българският тим игра равностойно с домакините до почивката, когато отстъпваше с 41:44.

Турският тим натрупа преднина в третата част, която спечели с 27:19 и до края нямаше проблеми.

За Берое се отличи Ана Почек с 21 точки. Саня Чонг добави 20, Снежана Алексич вкара 14, а Теодора Динева и Бриана Люис – по 11 точки.

За Боташ Джуъл Лойд реализира 20 точки.

В другия мач от групата Чукурова (Турция) постигна шести пореден успех, след като разгроми гостуващия Умео (Швеция) с 84:58.