Баскетболистките на Берое вече са на точка от върха

Отборът на Берое Стара Загора разгроми със 122:53 (28:20, 38:10, 30:12, 26:11) Септември 97 и се доближи на точка от лидера в държавното първенство по баскетбол за жени. Старозагорките са с 13 точки след осем мача, докато Хасково и Монтана са равни с по 14.

Берое изгради рано преднина срещу съперничките от Септември 97, а мачът беше решен от серия, започнала през втората четвъртина.
15 безответни точки дадоха 26 аванс за старозагорките, а след това последваха нови 11 поредни до 64:28. В крайна сметка Берое водеше с 66:30 на полувремето и спечели с 69 точки разлика.

Келинда Зекири и Джазмин Пъркинс отбелязаха по 24 точки за победителките, а други четири техни съотборнички завършиха мача с по над десет. Капитанът Ивона Илиева беше най-резултатна за Септември 97 с 19 точки.