Баскетболистите на Берое постигнаха трудна победа в Ямбол

Берое записа четвъртата си победа в Националната баскетболна лига, след като се наложи трудно като гост над Ямбол с 89:82.

Любо Минчев стартива с петица в състав: Адонис Файлър, Конър Франкамп, Николай Стоянов, Александър Янев и Далин Бачински. Един от проблемите в днешната среща бе, че точковият актив се дължеше почти изцяло на титулярите, докато ротацията от скамейката бе изключително ниско резултатна.

През по-голямата част от 40-те игрови минути двубоят бе равностоен. В първата част домакините надделяха с 24:23, а след втората добавиха още 3 преднина и се оттеглиха на почивка при 49:45. Петнайсетте минути пауза се отразиха добре на беройци, които постепенно заздравиха отбраната си и намалиха изоставането си 10 минути преди края на само една точка – 64:63. В последните десет минути класата на нашите си каза думата и със стабилна игра и в двете фази на играта играчите в зелено се поздравиха с трудния, но заслужен успех.

Конър Франкамп традиционно стана най-резултатен с 27 точки, Адонис Файлър вкара 17, Ники Стоянов записа 16, гарнирани със 7 борби, а Сашо Янев добави 15.

След седмица Берое приема у дома варненския Черно море Тича.