35 000 видяха страхотен спектакъл в мача на Бербатов и Фиго

Звездните отбори на Димитър Бербатов и Луиш Фиго завършиха наравно 3:3 в в благотворителния мач, организиран от двамата футболисти. Шоуто на националния стадион „Васил Левски“ бе изгледано от над 35 хиляди зрители.

Двубоят започна на много високо темпо, като още до 11-ата минута бяха вкарани три гола. Отборът на Луиш Фиго поведе още в 4-ата с брилянтен гол на Давид Трезеге. Луиш Фиго центрира отдясно към французина, който със силен удар от воле не остави шансове на Дейвид Джеймс.

Тимът на Бербатов върна попадението бързо, като в 8-ата минута Карлос Марчена си отбеляза автогол. С основна заслуга за изравняването бе именно българинът, който се опита пас към Роби Кийн, но Марчена изпревари ирландеца и прати топката в собствената си врата.

Само три минути по-късно Трезеге реализира втория си гол в двубоя след асистенция на Мичел Салгадо, който бе оставен необезпокояван да навлезе в наказателното поле.

Малко по-късно Бербатов можеше да изравни, но ударът му с пета бе спасен от Йенс Леман.

След половин час игра легендата на българския футбол Христо Стоичков бе заменен от Мартин Петров. Селестин Бабаяро от тима на All Stars пък замени Димаш, който получи силен удар в слабините.

Пет минути по-късно влезе един от българските таланти, повикани от Бербатов. Божидар Чорбаджийски замени една от легендите на Манчестър Юнайтед – Гари Невил.

В заключителните минути на първата част United Stars изравни резултата. Една много позната комбинация между Димитър Бербатов и Роби Кийн завърши с попадение на последния.

На почивката на благотворителния мач бяха наградени най-големите таланти от Фондация „Димитър Бербатов“.

В началото на втората част двамата мениджъри – Мартин Йол и Аврам Грант, извършиха куп смени, като на терена се появиха Стилиян Петров, Шимао Саброса, Шота Арвеладзе, Луис Саха и Луиш Боа Морте.

Именно една от тези смени – Шимао Саброса, даде отново аванс на тима на Фиго в 54-ата минута, когато се измъкна от защитата на Юнайтед Старс и останал очи в очи с Дейвид Джеймс реализира за 3:2.

Няколко минути след това обаче Джеймс остави тима на Бербатов в мача с отлично двойно спасяване след удари на Саха и Фиго.

Междувременно смените продължаваха и на терена се появиха още Тодор Неделев, Кирил Десподов, Армандо Петит и Даниел Боримиров.

В 69-ата минута Роби Кийн вкара втория си гол в мача, след като засече ниско центриране отляво на Мартин Петров и прати топката в мрежата на Леман за трети път.

В последните 20 минути и двата тима заиграха предимно на контраатака, а в игра се върнаха много от играчите, напуснали терена по-рано.

Яри Литманен можеше да донесе победта на тима на Фиго в 83-тата минута, но от близка дистанция стреля покрай вратата на Джеймс. Минута след това Патрис Евра пробва късмета си с далечен удар, но също така не успя да реализира.

В 90-ата минута United Stars имаше шанс да спечели срещата, след като получи възможност да изпълни фаул в близост до наказателното поле, но Кирил Десподов стреля малко над вратата на Леман.

United Stars – All Stars 3:3
0:1 Давид Трезеге (4)
1:1 Карлос Марчена (8-автогол)
1:2 Давид Трезеге (11)
2:2 Роби Кийн (44)
2:3 Шимао Саброса (54)
3:3 Роби Кийн (69)

Отборът на Бербатов (United Stars): 1.Дейвид Джеймс, 2.Гари Невил, 15.Неманя Видич, 18.Фил Невил, 3.Патрис Евра, 11.Райън Гигс, 18.Пол Скоулс, 10.Красимир Балъков, 10.Роби Кийн, 9.Димитър Бербатов, 8.Христо Стоичков

Резерви: 4.Божидар Чорбаджийски, 12.Божидар Краев, 17.Мартин Петров, 17.Георги Миланов, 18.Ивайло Чочев, 19. Стилиян Петров, 19. Кирил Десподов,19. Калоян Кръстев, 20. Антонио Вутов, 23. Тодор Неделев, 37. Ияд Хамуд

Старши треньор: Мартин Йол

Отборът на Фиго (All Stars): 1.Йенс Леман, 2.Мичел Салгадо, 5.Карлос Марчена, 2.Иван Кордоба, 13.Димаш, 7. Роберт Пирес, 14.Кристиян Карембьо, 7.Луиш Фиго, 10.Яри Литманен, 17.Давид Трезеге, 8.Предраг Миятович

Резерви: 1.Себастиян Фрей, 3. Селестин Бабаяро, 6. Емануел Пети, 9. Луис Саха, 11. Даниел Боримиров, 13. Луиш Боа Морте, 20 Шимао Саброса, 23. Шота Арвеладзе