С първия си гол срещу Челси Меси спаси Барселона

Челси и Барселона завършиха наравно 1:1 на „Стамфорд Бридж“ в първа среща от осминафиналите на турнира Шампионска лига.

През първата част голове не паднаха, като само липсата на късмет попречи на домакините да поведат в резултата. В 33-ата минута Вилиян отправи далече изстрел, но топката се отби от гредата.

Четири минути преди почивката пък отново бразилецът отправи силен шут, но и този път гредата спаси каталунците.

[ad id=“288805″]

Все пак след малко повече от час игра Вилиян бе в прегръдките на своите съотборници, след като отбеляза за 1:0. При изпълнение на корнер полузащитникът с 22 номер бе оставен сам на дъгата на наказателното поле, получи пас от Еден Азар и с прецизен удар прати топката в мрежата.

В 75-ата минута обаче Барселона изравни, възползавйки се от глупава грешка на защитника на „сините“ Андреас Кристенсен. Датчанинът сбърка пас пред наказателното поле, топката бе отнета от Иниеста, който бързо подаде на Меси и аржентинецът не сбърка за 1:1. Така Лео счупи каръка срещу Челси и след 9 „сухи“ мача най-накрая успя да се разпише срещу лондончани.

До края на двубоя равенството се запази и така Барселона взе леко предимство преди реванша на „Камп Ноу“ на 14 март.

Челси – Барселона 1:1
1:0 Вилиян (62)
1:1 Лионел Меси (75)