„Ливърпул“ се развихри на „Анфийлд“

„Ливърпул“ се развихри на „Анфийлд“, но „Рома“ мечтае за чудо след първия полуфинален сблъсък от Шампионската лига. „Червените“ разгромиха „римските вълци“ с 5:2, но феновете им напуснаха трибуните със смесени чувства.

Причината – футболистите на Юрген Клоп водеха с 5:0 до 81-ата минута. А споменът от разкъсаната „Барселона“ на „Олимпико“ е съвсем пресен.

Мохамед Салах направи поредното си зрелищно шоу. Египетският национал вкара първите два гола и подаде за следващите два. С два гола и две асистенции се отличи и Роберто Фирмино, а петото попадение за домакините беше дело на Садио Мане.

Отпускане в последните минути позволи на „Рома“ да върне два гола чрез Един Джеко и Диего Пероти от дузпа. Вероятно роля за това изигра и смяната на Салах.