Клаудио Браво спаси три дузпи на Португалия и прати Чили на финала в Купата на конфедерациите

Националният отбор на Чили се класира за финала на Купата на конфедерациите в Русия. На полуфиналите южноамериканците победиха Чили с 3:0 след дузпи, след като в редовното време и продълженията не паднаха голове.

При наказателните удари „мореплавателите“ направиха три пропуска, докато чилийците вкараха първите си три дузпи, което ги класира за финала, където ще играят срещу Германия или Мексико.

В 5-ата минута Кристиано Роналдо стреля с глава, но ударът му бе слаб и излезе в аут.

Чили обаче отговори на силния старт на Португалия, като Едуардо Варгас бе изведен сам срещу стража на „мореплавателите“ Руи Патрисио, който отрази удара на нападателя.

В 7-ата минута Роналдо намери Андре Силва в назателното поле, но Клаудио Браво се намеси блестящо.

В 28-ата минута Арангис бе оставен непокрит, отправи изстрел с глава, който обаче не намери очертанията на вратата, пазена от Патрисио.

До края на полувремето сериозни положения пред двете врати липсваха и то завърши при нулево равенство.

В 58-ата минута Кристиано Роналдо отправи силен удар по диагонала, но бе в обсега на Браво, който отби топката.

Четири минути по-късно Артуро Видал стреля от далечно разстояние, но не успя да уцели вратата.

Двата отбора бяха предпазливи, стремейки се да не допуснат гол, и така в редовното време двубоят завърши наравно 0:0.

В 95-ата минута Алексис Санчес бе оставен непокрит на точката на дузпата, отправи удар с глава, но топката премина на сантиметри от вратата на Руи Патрисио.

В 113-ата минута влезлият като резерва Франциско Силва бе настъпен от Фонте в наказателното поле, но съдията Алиреза Фагани подмина ситуацията.

Минута пред края на продълженията късметът бе на страната на Португалия, след като Артуро Видал уцели страничната греда, а след него Родригес пък уцели горната.

ПОРТУГАЛИЯ – ЧИЛИ 0:3 след дузпи (0:0 в ред. време и прод.)