Берое продължава със загубите в НБЛ

Балкан записа убедителна победа при гостуването си на Берое в Стара Загора с 92:67.

Срещата започна равностойно и с високо темпо. Постепенно гостите наложиха своя начин на игра. Те много добре пазеха Майк ДиНуно и Александър Янев и това се отрази негативно на цялостното представяне на Берое. След 20:28 в първата четвърт и 34:55 на почивката баскетболистите на Балкан си бяха осигурили успеха в този двубой. След паузата играта бе равностойна, а отборът на Балкан не допусна домакините да намалят аванса им.

Играчите на гостите вкараха 14 тройки в мача. Най-силен за победителите бе Христо Захариев, който завърши с трипъл-дабъл от 20 точки, 11 борби и 10 асистенции. Най-резултатен за победителите бе Игор Кесар с 26 точки. 14 точки и 14 борби записа ДиВон Уошингтън, а 11 точки добави Джордан Калахан.

За Берое рожденикът Александър Янев направи дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби. Евгени Хаджирусев отбеляза 15 точки, а 13 има Тихомир Желев.

Това бе десети успех за Балкан от 13 мача, докато съперникът му е с баланс 5-8.

В следващия кръг Берое гостува на Академик в Правец, докато Балкан посреща Ямбол.